سفارش‌های مشتریان بازار دست ساز به دلایل زیر ممکن است برگشت بخورد:

عدم حضور مشتری موقع تحویل سفارش

آسیب‌دیدگی کالا موقع حمل و نقل

انصراف از کل سفارش نهایی شده توسط مشتری یا بخشی از آن( قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا )

تمایل به تعویض کالای تحویل داده شده ( به دلیل مواردی همچون عدم مطابقت سایز )

مغایرت کالای تحویل داده شده با اطلاعات وب‌سایت

 

عدم حضور مشتری موقع تحویل سفارش

در صورتیکه سفارش شما به‌دلیل عدم حضورتان در محل تحویل، برگشت بخورد و پرداخت شما نیز بصورت آنلاین صورت گرفته باشد، سفارش شما در مرکز پردازش‌های انبار باز مانده و  حداکثر ۱ ماه فرصت دارید نسبت به دریافت مجدد کالای خود اقدام نمایید. ولی اگر روش پرداخت شما روش پرداخت در محل باشد، سفارش شما برگشت خورده و حداکثر ۷۲ ساعت فرصت دارید سفارش خود را نهایی و پرداخت نمایید، در غیر اینصورت سفارش شما از مرحله پردازش‌های انبار لغو شده و ضروری است مجددا نسبت به انجام مراحل سفارش اقدام فرمایید.

 

ایراد فنی یا کارکردی، آسیب‌دیدگی کالا موقع حمل و نقل

در صورتیکه کالای ارسالی دارای عیب ونقص یا ایراد در کارکرد باشد، امکان بازگشت کالا با هزینه بازار دست ساز وجود داشته و شما می‌توانید ظرف حداکثر ۷ روز نسبت به تعویض کالا با کالای مشابه (در صورت موجود بودن) یا انصراف کامل از خرید اقدام نمایید. یا چنانچه سفارش شما در حین حمل و نقل دچار آسیب فیزیکی شده باشد، بهتر است در همان زمان تحویل، کالا را از بسته‌بندی خارج کرده و نسبت به سلامت یا عدم سلامت آن مطمین شوید، و در صورت وجود مشکل از تحویل بسته خودداری نمایید. اما چنانچه سفارش را تحویل گرفته و پس از آن متوجه آسیب شدید، حداکثر ۲۴ ساعت فرصت داشته نسبت به برگشت سفارش خود اقدام نمایید در غیر اینصورت امکان برگشت سفارش وجود نخواهد داشت.

پس از برگشت کالا به انبار، کارشناسان بازار دست ساز مشکل را بررسی کرده و در صورت تایید و اعلام نظر تیم کارشناسی، امکان تعویض محصول برگشتی با محصول مشابه یا امکان عودت وجه تا ۷۲ ساعت پس از تایید وجود خواهد داشت. اما چنانچه مشکل توسط تیم کارشناسی بازار دست ساز تایید نشود یا در نتیجه استفاده نادرست مشتری از محصول پیش آمده باشد، هزینه بازگشت کالا و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده مشتری خواهد بود، ضمن اینکه کالای مسترد شده در صورت عدم تحویل توسط مشتری به مدت ۱ ماه به شکل امانی نزد تیم خدمات پس از فروش باقی مانده و پس از اتمام مهلت اعلام شده بازار دست ساز هیچ گونه مسئولیتی را در قبال کالا و عودت وجه به‌عهده نخواهد گرفت.

توجه داشته باشید که مشتریان شهرستان ضمن ارسال بسته مربوطه، تصویر رسید پستی را نیز به آدرس ایمیل بازار دست ساز ارسال نمایند تا هزینه ارسال نیز به استناد آن عودت داده شود. مشتریان ساکن تهران نیز هماهنگی‌های لازم را با پیک بازار دست ساز جهت عودت بسته انجام دهند.

قابل ذکر است جهت بازگشت کالا ابتدا از قسمت پنل کاربری وارد فرم آنلاین بازگشت کالا شده و درخواست خود را ثبت نمایید، سپس نسبت به پیگیری سایر مراحل اقدام فرمایید.

نکته قابل توجه اینکه محصولات صنایع دستی به‌دلیل ماهیتی که دارند ممکن است تفاوت جزیی در رنگ یا خصوصیات ظاهری داشته باشند که این موارد دلیل موجهی برای بازگشت کالا نخواهد بود.

 

انصراف از کل سفارش نهایی شده توسط مشتری یا بخشی از آن

چنانچه سفارش خود را در سایت نهایی کرده اما قبل از تحویل یا پس از تحویل کالا از خرید خود منصرف شدید، لطفا مراحل زیر را طی نمایید:

وارد سایت بازار دست ساز شوید، به بخش حساب کاربری خود رفته و از قسمت ( فرم آنلاین بازگشت کالا ) اطلاعات مورد نیاز برای بازگشت یا لغو سفارش را پر نمایید و یا اینکه با واحد خدمات پس از فروش بازار دست ساز تماس گرفته تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند.

مشتری حداکثر ۲۴ ساعت فرصت دارد درخواست انصراف از کالای خود را به بازار دست ساز اعلام کند.

در صورتیکه پس از تحویل کالا از کل سفارش یا بخشی از آن منصرف شدید، موظف به پرداخت هزینه بازگشت کالا خواهید بود.

بازار دست ساز برای مشتریان شهرستان که سفارش خود را از طریق پست برگشت زده و رسید پستی را ارسال می‌نمایند تا سقف ۸ هزار تومان هزینه بازگشت اختصاص خواهد داد.

لطفا کالا را همراه با بسته‌بندی و متعلقات مربوطه ارسال کنید چرا که در صورت باز شدن بسته‌بندی و شرینک محصول امکان بازگشت کالا برای شما لغو خواهد شد.

چنانچه کالا همراه با هدیه خریداری شده باشد، بازگشت آن منوط به ارسال همراه با کالای هدیه خواهد بود، در غیر اینصورت درخواست تعویض یا بازگشت کالا امکان‌پذیر نخواهد بود.

تمایل به تعویض کالای تحویل داده شده( به دلیل مواردی همچون عدم مطابقت سایز )

چنانچه سفارش خود را تحویل گرفته و پس از آن نیازمند تعویض کالا بودید، وارد پنل کاربری خود شوید و از قسمت فرم آنلاین بازگشت کالا نسبت به تعویض سفارش خود اقدام نمایید و یا با واحد خدمات پس از فروش بازار دست ساز تماس گرفته تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند.

مشتری حداکثر ۲۴ ساعت فرصت دارد درخواست تعویض کالای خود را به بازار دست ساز اعلام نماید و پس از پایان مهلت مقرر امکان تعویض کالا را نخواهد داشت.

لطفا کالا را همراه با بسته‌بندی و متعلقات مربوطه ارسال کنید چرا که در صورت باز شدن بسته‌بندی و شرینک محصول امکان تعویض یا بازگشت کالا برای شما لغو خواهد شد.

تعویض سایز برای رسته پوشاک تنها در صورتی پذیرفته خواهد شد که مشتری درخواست خود را ظرف حداکثر ۱۲ ساعت به بازار دست ساز  اعلام نماید و کفش یا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک نیز هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

چنانچه در فرآیند ثبت سفارش از کد تخفیف بازار دست ساز استفاده نموده‌اید و سپس درخواست تغییر در سفارش یا فاکتور صادر شده را داشتید، پس از اعمال تغییرات کد تخفیف شما باطل شده و امکان استفاده مجدد از آن را نخواهید داشت. همچنین در صورتیکه کالای خریداری شده جزو موارد تخفیف دار بوده و درخواست تعویض یا تغییر در فاکتور را داشتید، ممکن است تخفیف‌ها در فرآیند تغییر سفارش از بین برود و بازار دست ساز هیچ گونه تعهدی در قبال آن نخواهد داشت.

 

مغایرت کالای تحویل داده شده با اطلاعات وب‌سایت

چنانچه سفارش خود را تحویل گرفته و به‌دلیل مغایرت با اطلاعات درج شده در وب‌سایت نیازمند تعویض کالا بودید، ظرف حداکثر ۲۴ ساعت  با واحد خدمات پس از فروش بازار دست ساز تماس گرفته تا همکاران در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند. در اینصورت هزینه بازگشت کالا جهت تعویض بر عهده بازار دست ساز خواهد بود.