قوانين، مقررات و شرايط استفاده از وب‌سايت ایبل

به ايبل خوش آمديد. بسيار خرسنديم که اينجا هستيد، اميدواريم تجربه لذت‌بخشي برايتان رقم بخورد. ايبل محلي است براي ارايه خدمات و محصولات منحصربفرد، ارتباط با هنرمندان برتر صنايع‌دستي و معرفي آن‌ها به شما، توليد محتواي خاص، پيشنهاد چيدمان منزل و ارايه‌ ايده‌هاي متنوع، تبادل اطلاعات، تصاوير، نظرات و …
اين توافق‌نامه مابين ايبل و شما بازديدکننده عزيز به جريان مي‌افتد و کليه حقوق و مسئوليت‌هايي را که در هنگام استفاده از ايبل (چه در نسخه کامپيوتر و چه در نسخه موبايل) بر گردنتان است، به‌طور کامل بيان مي‌کند. پس بهتر است آن را با دقت بخوانيد. در صورتي که شما از فروشندگان سايت ايبل هستيد و محصولات خود را از طريق سايت ما عرضه مي‌کنيد، پس اين قوانين و مقررات در مورد شما نيز صدق مي‌کند.
شرايط استفاده از ايبل که به تفصيل به آن خواهيم پرداخت، بر تمام فعاليت‌هايي که در سايت انجام مي‌گيرد، اشراف کامل داشته و استفاده شما از سايت به معناي رضايت کامل از قوانين است. پس مطمين شويد که توافق‌نامه را به‌طور کامل مطالعه نموده و در صورتيکه هريک از موارد توافق‌نامه را قبول نداريد، بهتر است استفاده از ايبل را متوقف سازيد.
لطفا قبل از هر اقدامي بخش قوانين، مقررات و شرايط استفاده از ايبل را دنبال کنيد :
سياست هاي رعايت حريم خصوصي

ما درک مي‌کنيم که اطلاعات شخصي براي شما ارزشمند است. بنابراين در بخش حريم خصوصي با جزيياتي از قبيل نحوه استفاده از اطلاعاتتان توسط ايبل آشنا خواهيد شد. همچنين استفاده از خدمات وبسايت ايبل به اين معنا خواهد بود که پردازش اطلاعاتتان را به شيوه‌اي که در متن اشاره شده است، پذيرفته‌ايد.
ايجاد حساب کاربري

استفاده از خدمات ايبل نيازمند آن است که يک حساب کاربري براي خودتان بسازيد. براي اين منظور يک نام کاربري مناسب براي خود اختيار کنيد. در منتشر کردن اطلاعاتتان با ما صادق باشيد و آن‌ها را به‌صورت کاملا درست در اختيارمان قرار دهيد. اطلاعاتي مانند آدرس دقيق، کد پستي و تلفن بايد با دقت هرچه تمام‌تر وارد شوند تا از بروز مشکلات احتمالي در ارسال و تحويل کالا جلوگيري به‌عمل آيد. ايبل مطابق با سياست‌هاي حريم خصوصي با اطلاعات شما رفتار خواهد کرد. شما مسئول هرگونه فعاليتي در حساب کاربريتان هستيد، بنابراين در محافظت از حساب کاربريتان نهايت حساسيت و دقت را بکار بنديد تا از سوء‌استفاده‌هاي احتمالي افراد جلوگيري شود.
حذف حساب کاربري

ما از اينکه شما از ايبل برويد بيزاريم! اما هر زمان که بخواهيد مي‌توانيد با مراجعه به بخش تنظيمات حساب کاربري، حساب خود را غير‌فعال کنيد.
محتواي ايبل

ايبل مسئوليت انتشار هرگونه محتوا اعم از تصاوير، محتواي متني، قيمت محصولات و موارد ديگر را بر عهده گرفته و در صورت بروز هرگونه تخلف از قوانين جاري، مستقيما و شخصا پاسخگو خواهد بود.
محتواي مرتبط با شما

محتوا و مطالبي که پس از استفاده از خدمات ايبل براي ما ارسال مي‌شود، محتواي شما را تشکيل مي‌دهد و مي‌تواند شامل انتشار تصاوير، متن، نظرات و… باشد. با انتشار هرگونه محتوا از طريق سايت ايبل، شما به ما اجازه مي‌دهيد که از آن‌ها استفاده کنيم. ما هيچ گونه ادعاي مالکيتي نسبت به مطالب شما نداشته و تنها در جهت ارتقاي عملکرد و رشد ايبل از آن‌ها استفاده مي‌کنيم. حقوقي که شما در ارتباط با انتشار محتوايتان به ما مي‌دهيد شامل هرگونه بازنشر، ويرايش، حذف و … مي‌شود. براي مثال در صورتيکه نظري بر روي يکي از محصولات ايبل پست کنيد، به‌دليل مغاير بودن با موازين سايت امکان ويرايش يا عدم نشر آن وجود خواهد داشت.
تعهدات و مسئوليت‌هاي خريداران

شما موافقت مي‌کنيد که از هيچ يک از قوانيني که در رابطه با استفاده از خدمات ايبل وضع شده سرپيچي نمي‌کنيد. اين قوانين شامل قوانين مختص ايبل، قوانين تجارت الکترونيکي و قوانين جمهوري اسلامي ايران است. همچنين شما مسئول پرداخت هر گونه مبلغ تعيين شده از جانب ايبل هستيد که شامل مبالغ خريد، مبالغ مالياتي و هزينه‌هاي ارسال هستند. شما اين اجازه را نداريد که در هر يک از صفحات ايبل خزش (crawl) کرده و يا از طريق مهندسي معکوس قصد به‌دست آوردن سورس کد ايبل را داشته باشيد. همچنين اجازه مداخله در سايت و يا خراب کردن خدمات ما از طريق انتشار ويروس يا هرگونه کد کامپيوتري آسيب‌رسان را نداريد. شما موظفيد که از سياست‌هاي نشان تجاري ايبل پيروي کرده و حق استفاده از نام ايبل يا هر يک از نشان‌هاي تجاري، عبارات، متون، گرافيک، تصاوير، ويديوها، طراحي‌ها، اسکريپت‌ها و… را نداريد. حق استفاده و بازنشر اين موارد تنها در انحصار ايبل است و استفاده از آن‌ها بدون کسب مجوز، پيگرد قانوني دارد. داده‌کاوي، استفاده از روبات و موارد مشابه نيز در انحصار ايبل است. شايان ذکر است که ما به نظرات و پيشنهادات شما علاقه‌منديم! ارايه هرگونه نظر يا پيشنهاد، به ارايه خدمات بهتر و بهبود تجربه کاربري کمک خواهد کرد.
نحوه ثبت سفارش

جهت سفارش محصول موردنظر، ابتدا با يک حساب کاربري ثبت نام کرده، محصول مورد نظر را با توجه به هريک از موارد قيمت، نوع کاربري، تفکيک فضا، رشته هنري و … انتخاب نموده و سپس به سبد خريد خود اضافه نماييد. در مرحله بعد اطلاعات پستي خود را به‌طور کامل وارد نموده و پس از تاييد آن‌ها وارد مرحله پرداخت شويد. وارد نمودن شماره همراه، کد ملي و کدپستي در فرآيند خريد جزو موارد الزامي است. همچنين شما مي‌توانيد نام و آدرس ديگري را بجز آدرس خودتان، جهت تحويل سفارش معرفي نماييد که در اينصورت ارايه کارت شناسايي در زمان تحويل امري ضروري خواهد بود. قابل ذکر است روش‌هاي پرداخت ايبل به‌صورت پرداخت آنلاين و پرداخت در محل امکان‌پذير است. همکاران ما پس از تاييد پرداخت در اسرع وقت سفارش شما را پردازش کرده و ارسال آن را در اولين فرصت ممکن به جريان مي‌اندازند. در تمامي مراحل از زمان ثبت سفارش تا زمان تحويل، مشتريان از طريق پيامکي که از جانب ايبل ارسال مي‌شود با ما در ارتباط خواهند بود.
در صورتيکه قصد پرداخت آنلاين را داشته و سفارش خود را تا حداکثر ۲۴ ساعت پس از ثبت پرداخت نکنيد، سفارش شما لغو شده و ضروري است مجددا نسبت به انجام مراحل سفارش اقدام فرماييد.
چنانچه سفارش را به‌صورت آنلاين پرداخت کرده و در زمان تحويل سفارش در محل حضور نداشتيد، سفارش شما برگشت خورده و حداکثر ۱ هفته فرصت داريد سفارش خود را نهايي نماييد. در غير اينصورت سفارش شما از مرحله پردازش‌هاي انبار حذف شده و ضروري است مجددا نسبت به انجام مراحل سفارش اقدام فرماييد.
براي سفارش‌هايي که قرار است به‌صورت پرداخت در محل تسويه ‌شوند، در صورت عدم پرداخت در زمان تحويل يا عدم حضور در محل، سفارش شما برگشت خورده و حداکثر ۴۸ ساعت فرصت داريد سفارش خود را نهايي و پرداخت نماييد. در غير اينصورت سفارش شما از مرحله پردازش‌هاي انبار حذف شده و ضروري است مجددا نسبت به انجام مراحل سفارش اقدام فرماييد.
همچنين افزودن کالا به سبد خريد به معناي رزرو کالا نبوده و هيچ حقي را براي مشتريان ايجاد نمي‌کند. هر گونه تغيير در موجودي و قيمت نيز تا زماني که کالا ثبت نهايي نشده و در سبد خريد موجود است، بر روي آن اعمال خواهد شد. بنابراين به شما پيشنهاد مي‌شود قبل از بروز تغيير در موجودي يا قيمت، نسبت به نهايي کردن سفارش خود در اولين فرصت اقدام کنيد.
در صورت بروز هر گونه مشکل در پردازش نهايي سبد خريد يا اتمام موجودي در سايت، ايبل مي‌تواند در هر زمان و بدون اطلاع قبلي حتي پس از سفارش‌گيري توسط مشتري، سفارش را لغو کرده و وجه آن را ظرف مدت ۷۲ ساعت روز کاري به مشتري عودت نمايد.
تمامي محصولات ايبل توسط تيم متخصص کنترل کيفيت بررسي شده و نسبت به سلامت و اصالت کالاها اطمينان حاصل مي‌گردد.
ايبل نهايت تلاش خود را مي‌کند که اصالت کالاي خريداري شده را تضمين نمايد و همان چيزي را به شما تحويل دهد که در وبسايت نيز مشاهده نموده‌ايد. با اين حال بدليل ماهيتي که صنايع دستي دارند و نمونه‌ها کاملا دست‌ساز هستند، ممکن است تفاوت‌هاي جزيي در شکل ظاهري محصولات اعم از رنگ، فرم، سايز و… وجود داشته باشد که در اينصورت هيچگونه مسئوليتي متوجه ايبل نخواهد بود.
سياست‌هاي پرداخت ايبل

سياست‌هاي پرداخت‌ ايبل، تمامي حقوق و تعهدات شما را در هنگام استفاده از سرويس‌هاي پرداخت بيان کرده و به خريداران اين امکان را مي‌دهد که از روش‌هاي مختلفي براي پرداخت صورتحساب استفاده نمايند. اين پرداخت‌ها مي‌تواند از طريق کارت‌هاي اعتباري، کارت هديه، اعتبار ايبل، تراکنش‌هاي بانکي و پرداخت در محل صورت بگيرد. در هر زمان که نياز باشد ايبل قادر است اطلاعات شخصي و تراکنشي شما را در اختيار سرويس‌هاي پذيرنده بانکي قرار دهد، اما به هيچ عنوان اطلاعات بانکي نظير شماره کارت يا شماره حساب را در اختيار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
ايبل ممکن است محدوديت‌هايي را در ارتباط با اين تراکنش‌ها براي خريداران اعمال کند، اين محدوديت‌ها مي‌تواند شامل مبلغ تراکنش بانکي و يا تعداد دفعات تراکنش‌ها در طول يک روز يا در طول يک دوره زماني باشد. همچنين ممکن است به هر دليلي و هر زماني که صلاح بداند امکان استفاده از سرويس‌هاي پرداخت ايبل را منع کند. ايبل بر جلوگيري از تمام تراکنش‌هاي پر خطر، کلاهبردارانه و غير قانوني حق دارد.
شرايط استفاده از کارت هديه

کارت هديه ايبل کاملا يونيک بوده و هر کارت هديه مختص به يک کاربر است. بنابراين استفاده از همان کارت هديه توسط کاربر ديگر امکان‌پذير نيست. اعتبار کارت هديه را طي چندين خريد متوالي مي‌توان مصرف نمود. براي ثبت يک سفارش امکان استفاده از دو يا چند کارت هديه وجود ندارد. در صورتيکه مبلغ خريد شما بيشتر از اعتبار کارت هديه باشد، مي‌توان مابقي مبلغ خريد را با روش‌هاي ديگر تسويه نمود. در صورتيکه کالايي با استفاده از اعتبار کارت هديه خريداري شود و سپس مرجوع شود، مبلغ موردنظر به همان کارت هديه عودت داده مي‌شود.
هر گونه دسترسي غير مجاز، تغيير در موجودي، سرقت يا تخريب کارت هديه که متوجه شما بوده، ايبل هيچ گونه مسئوليتي را در قبال آن به عهده نخواهد گرفت. در صورتيکه کارت هديه شما بدرستي کار نکند، آن را به ما گزارش داده، برايتان کارت هديه‌اي جايگزين ارسال خواهيم کرد.
سياست‌هاي فروش سازماني

فروش سازماني ايبل يک پلتفرم (B to B ) است که ميان محصولات هنرمندان و خريداران سازماني ارتباط برقرار مي‌کند. اين سياست، حقوق و مسئوليت‌هاي شما را هنگام استفاده از امکانات فروش سازماني بيان مي‌کند. براي خريد سازماني ابتدا بايد بعنوان شخصيت حقوقي در سايت ثبت نام کرده و سپس اقدام به خريد نماييد، يا اينکه با همکاران واحد فروش سازماني در ارتباط باشيد تا آن ها اين کار را براي شما انجام دهند. زمانيکه فاکتور رسمي براي شما صادر شد، شما ملزم به پرداخت و تسويه مبلغ آن در موعد مقرر هستيد و در صورت عدم پرداخت يا پرداخت ديرتر از موعد، طبق قوانين وضع شده در ايبل با شما رفتار خواهد شد. قابل ذکراست که در صورت پر کردن اطلاعات مربوط به شخصيت حقوقي و خريد سازماني، فاکتوري که براي شما صادر مي‌شود کاملا رسمي بوده و قابليت ارايه به سازمان هاي مالياتي را دارد. توجه داشته باشيد که پر کردن اطلاعات کاربري مانند آدرس، تلفن، شناسه ملي، شماره ثبت و … مهم بوده و در صورت بروز هر گونه بي‌دقتي در آن‌ها، امکان تغيير در اطلاعات پس از صدور فاکتور وجود ندارد.
شرايط بازگشت کالا

به دلايل زير ممکن است کالا مرجوع شود :
عدم حضور مشتري موقع تحويل سفارش
درج آدرس اشتباه از جانب مشتري در سايت
عدم تاييد هويت تحويل گيرنده موقع تحويل سفارش
آسيب‌ديدگي کالا موقع حمل و نقل
انصراف از کل سفارش نهايي شده توسط مشتري يا بخشي از آن ( قبل از تحويل يا پس از تحويل کالا )
تمايل به تعويض کالاي تحويل داده شده ( به دليل مواردي همچون عدم مطابقت سايز )
مغايرت کالاي تحويل داده شده با اطلاعات وب‌سايت

در صورتيکه کالا به مشتري تحويل داده شده و به هر دليل نياز به بازگشت داشته باشد، لطفا مراحل زير را طي کنيد :
وارد سايت ايبل شويد، به بخش حساب کاربري خود رفته و در قسمت ( فرم آنلاين بازگشت کالا ) اطلاعات موردنياز ايبل را پر نماييد. و يا اينکه با خدمات پس از فروش ايبل تماس بگيريد و به هيچ عنوان بدون هماهنگي قبلي کالا را ارسال نکنيد. کالا را همراه با بسته بندي و متعلقات ارسال کنيد.
توجه داشته باشيد که در صورت وجود مشکل يا ايراد فيزيکي در محصول، براي مشتريان شهرستان بسته‌بندي حتما همراه با رسيد پستي و شماره سفارش ارسال شود تا هزينه ارسال نيز بر اساس آن عودت داده شود. براي مشتريان ساکن تهران نيز هماهنگي‌هاي لازم با پيک ايبل جهت عودت بسته انجام گيرد.
چنانچه مشتري در زمان تحويل به هر دليلي از دريافت بسته منصرف شود، هزينه‌اي بابت برگشت بسته متوجه او نخواهد بود، اما در صورتيکه بسته را تحويل بگيرد و سپس منصرف شود، موظف است که هزينه بازگشت کالا را پرداخت نمايد.

شايان ذکر است براي تمامي محصولات بجز گروه مد و لباس ايراني، ۷ روز ضمانت بازگشت کالا وجود دارد.
محصولاتي که در گروه مد و لباس ايراني قرار دارند، شامل ۷ روز ضمانت بازگشت کالا نبوده و مشتري حداکثر ۲۴ ساعت فرصت دارد درخواست انصراف يا تعويض کالاي خود را به ايبل اعلام کند. درخواست تعويض سايز تنها در صورتي پذيرفته مي‌شود که کفش يا پوشاک تنها تست شده باشند و در وضعيت اوليه و نو باشند، و روي پوشاک نيز هيچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پريدگي يا بوي عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و ساير ملحقات جدا نشده باشد.
ارتباطات الکترونيکي

استفاده شما از خدمات ايبل، ثبت سفارش، ارسال نظرات و پيشنهادات از طريق ايميل و ساير موارد به اين معنا خواهد بود که شما با رويه‌هاي الکترونيکي مانند ارسال ايميل، پيامک و … از طرف ايبل موافقت داشته و حق ارسال ايميل و پيامک براي ايبل محفوظ است. آدرس و شماره تلفن‌هاي ثبت شده توسط شما، تنها اطلاعات رسمي و قابل اتکا بوده و ارتباطات ايبل با شما از اين طريق خواهد بود. تنها شماره ايبل براي ارسال پيامک شماره ۳۰۰۰۴۵۰۵۰۰۳۳۶۱ است و در صورتيکه پيامکي با شماره‌اي غير از شماره ذکر شده دريافت نموديد، جهت پيگيري‌هاي قانوني ما را در جريان بگذاريد.
تغييرات در متون

ممکن است گاه گاه تغييراتي را در شرايط و قوانين اين بخش اعمال کنيم، در صورتيکه لازم باشد اين تغييرات را از طريق وب‌سايت يا ارسال ايميل به شما اطلاع خواهيم داد و بر اين اساس شما قادر به انتخاب هستيد که با ايبل همراه خواهيد بود يا با آن ادامه نمي‌دهيد. شما نسبت به بازنگري و آشنايي مداوم با تغييرات اين بخش مسئول هستيد. استفاده شما از خدمات ايبل به اين معنا خواهد بود که با هر گونه تغيير احتمالي در متون ياد شده موافق هستيد.